2011 WWISL Cup Tournament (8/29/2011)

2011 WWISL Cup Tournament Finals Schedule (Saturday, August 27 @ Joe Sams Leisure Park)
09:00 Field 8 - U16 Girls - Glanbrook v Flamborough 1
09:00 Field 9 - U16 Boys - Flamborough 2 v East Hamilton 1
09:00 Field 1 - Men's Open D2/B - East Hamilton 2 def. Stoney Creek 1
09:00 Field 2 - Women's Open (Semi 2) - Stoney Creek A-D4 (0:1) Flamboro Hawks-D3 (Flamboro won 5-4 in Penalties)
11:00 Field 1 - U18 Boys - Hagersville (1:2) Caledonia (Caledonia won 3-2 in Penalties)
11:00 Field 2 - U18 Girls - Flamborough 3 (1:0) Caledonia (Flamborough 3 won 4-2 in Penalties)
13:00 Field 1 - Men's Open D1/A - West Hamilton 1 (0:1) Ancaster 2 (Ancaster 2 won 5-4 in Penalties)
13:00 Field 2 - Women's Open - Stoney Creek B-D3 (4:1) Flamboro Hawks-D3

Women's Open Cup Schedule (WOD3-WOD5) (Updated 8/10/11)
Men's Open D1/A Cup Schedule (MOD1) (Updated 8/22/11)
Men's Open D2/B Cup Schedule (MOD2) (Updated 8/22/11)
Under-18 Girls Cup Schedule (U18G) (Updated 8/22/11)
Under-18 Boys Cup Schedule (U18B) (Updated 8/22/11)
Under-16 Girls Cup Schedule (U16G) (Updated 8/22/11)
Under-16 Boys Cup Schedule (U16B) (Updated 8/22/11)

WWISL Cup Tournament Results
MOD1 Cup - West Hamilton 1 (2:1) East Hamilton 1 @ Kay Drage North, 6:30pm (Aug 24)
MOD1 Cup - Glanbrook 2 (1:3) Ancaster 2 @ Glanbrook 1, 9pm (Aug 23)
MOD1 Cup - East Hamilton 1 (3:1) Ancaster 1 (Aug 19)
MOD1 Cup - West Hamilton 1 (4:2) Caledonia 1 (Aug 18)
MOD1 Cup - Glanbrook 2 (2:0) Ancaster 3 (Aug 16)
MOD1 Cup - Ancaster 2 (5:2) Flamborough 1 (Aug 16)
MOD2 Cup - Stoney Creek 1 (2:1) Glanbrook 1 @ Heritage 1?, 9pm? (Aug 25?)
MOD2 Cup - Stoney Creek 3 (1:3) East Hamilton 2 @ Heritage 1, 9pm (Aug 23)
MOD2 Cup - Stoney Creek 2 (0:3) Stoney Creek 3 (Aug 18)
MOD2 Cup - Caledonia 2 (0:6) East Hamilton 2 (Aug 17)
MOD2 Cup - Stoney Creek 1 (2:1) Stoney Creek 4 (Aug 17)
MOD2 Cup - Flamborough 2 (1:5) Glanbrook 1 (Aug 16)
MOD2 Cup - Stoney Creek 3 (3:2) Ancaster 4 (Aug 16)
MOD2 Cup - West Hamilton 2 (2:6) Stoney Creek 4 (Aug 15)

U18G Cup - Flamborough 3 (1:0) Glanbrook @ Leisure Pk 1, 8pm (Aug 26)
U18G Cup - Stoney Creek (3:5) Caledonia @ Heritage 2, 9pm (Aug 25)
U18G Cup - Stoney Creek (5:1) Flamborough 2 (Aug 18)
U18G Cup - Dundas (0:8) Flamborough 3 (Aug 18)
U18G Cup - Caledonia (7:1) Ancaster (Aug 17)
U18G Cup - Glanbrook (3:0) West Hamilton (Aug 16)
U18G Cup - Flamborough 1 (0:1) Flamborough 3 (Aug 15)
U18B Cup - West Hamilton (1:5) Hagersville @ Kay Drage 3, 6:30pm (Aug 22)
U18B Cup - Caledonia (2:2) Dundas 2 @ Caledonia 1, 6:30pm (Caledonia won 2-1 in Penalties) (Aug 22)
U18B Cup - Mt Hamilton (1:2) Caledonia (Aug 18)
U18B Cup - Hagersville (4:1) Glanbrook (Aug 15)
U18B Cup - Caledonia (3:1) East Hamilton (Aug 15)
U18B Cup - Flamborough 2 (2:2) Dundas 1 (Dundas 1 won 5-4 in Penalties) (Aug 15)

U16G Cup - Stoney Creek 1 (2:3) Flamborough 1 @ Heritage 4, 9pm (Aug 23)
U16G Cup - Glanbrook (3:0) Flamborough 3 @ Glanbrook 1, 7pm (Aug 22)
U16G Cup - Flamborough 3 (4:0) Stoney Creek 2 (Aug 17)
U16G Cup - Stoney Creek 1 (3:0) East Hamilton (Aug 16)
U16G Cup - Flamborough 2 (0:1) Flamborough 1 (Aug 16)
U16B Cup - East Hamilton 3 (0:2) East Hamilton 1 @ Sam Manson 3, 6:30pm (Aug 24)
U16B Cup - Flamborough 1 (1:3) East Hamilton 1 (Aug 17)
U16B Cup - Stoney Creek (0:3) Flamborough 2 @ Heritage 2, 9pm (Aug 23)
U16B Cup - Flamborough 2 (8:0) East Hamilton 2 (Aug 17)
U16B Cup - Stoney Creek (4:1) Glanbrook (Aug 16)
U16B Cup - Flamborough 3 (1:5) East Hamilton 3 (Aug 15)


2011 WWISL Cup Tournament - Women's Division / Women's Open Divisions 3, 4 & 5

Final
Sat Aug 27 - Stoney Creek B-D3 v Winner of #2 @ Leisure Park 2, 1:00 PM (13:00)

Semifinals
#1 Sat Aug 27 - Cayuga Keesmaat-D3 (0:1) Stoney Creek B-D3 @ Leisure Park 1, 9:00 AM (9:00) (forfeit)
#2 Sat Aug 27 - Stoney Creek A-D4 v Flamboro Hawks-D3 @ Leisure Park 2, 9:00 AM (9:00)

Quarterfinals
Thu Jul 28 - Cayuga Keesmaat-D3 (2:2) Hamilton Serbia-D5 @ Cayuga 1, 8:00 (20:00) (Cayuga won 4-3 on Penalties)
Thu Jul 28 - Stoney Creek B-D3 (6:0) Caledonia Storm-D3 @ Heritage 2, 9:00 (21:00)
Wed Jul 27 - Stoney Creek A-D4 (3:1) Hamilton Croatia B-D5 @ Heritage 2, 9:00 (21:00)
Tue Jul 26 - Flamboro Hawks-D3 (2:1) Hamilton Croatia A-D3 @ Leisure Pk 1, 9:00 (21:00)

Round of 16
12/07/11 Flamboro Hawks-D3 (3:0) Caledonia Wildcats-D5
06/07/11 Dundas Czechlish FC-D5 (4:5) Cayuga Keesmaat-D3 @ Olympic 2, 9:00 (21:00)
06/07/11 Caledonia Storm-D3 (4:0) Glanbrook Toscani-D4 @ Soccer Complex, 7:00 (19:00)
06/07/11 East Ham Brazil-D4 (2:7) Hamilton Croatia B-D5 @ Sam Manson, 7:00 (19:00)
06/07/11 Stoney Creek A-D4 (2:1) Mt Ham Cougars-D5 @ Heritage 2, 9:00 (21:00)
04/07/11 Hamilton Serbia-D5 (2:0) Caledonia DLI-D4 @ Ivor Wynne, 7:00 (19:00)
04/07/11 Hamilton Croatia A-D3 (2:2) Mt Ham Ftg Irish-D5 @ Ivor Wynne, 9:00 (21:00) (Ham Cro A won 3-2 on Penalties)

Round of 22
05/07/11 Flamboro Raiders-D4 (1:2) Caledonia Wildcats-D5 @ Leisure Pk 8, 9:00 (21:00)
04/07/11 Cayuga Broecheler-D3 (1:2) Stoney Creek B-D3 @ Cayuga 1, 8:00 (20:00)
04/07/11 Caledonia Storm-D3 (1:0) Glanbrook Steel-D3 @ Soccer Complex 2, 7:00 (19:00) (forfeit)
30/06/11 East Ham Cougars-D4 (1:4) Hamilton Croatia B-D5 @ Sam Manson, 7:00 (19:00)
27/06/11 Mt Hamilton Cougars-D5 (2:0) Cayuga Haldimand-D3 @ Billy Sherring, 9:00 (21:00)
23/06/11 Caledonia DLI-D4 (4:0) Ancaster Rocchi-D4 @ Soccer Complex 1, 6:30 (18:30) (protest by Ancaster Rocchi)

*SECTION E (a) ... If both teams have similar shirt colours, the home team will change colours.

2012

2018 West Wentworth Interlock Soccer League
Email address:
Web Design/Maintenance by Allan Grzicic,
Domains/URLs: NamesPro, ShortURL
Image hosts: Image Upper.com, Photobucket, Icon Archive, Iconfinder, UltraIMG
File host: Dropbox

Free Web Hosting @ WebFreeHosting.Net